Новини

Світові новини:

Ф’ючерси на пальмову та соєву олію за дві сесії виросли на 8,5-10% слідом за цінами на сою

Зниження прогнозу площ під посівами сої в США шокувало ринок і призвело до зростання цін на пальмову олію на 8,5% та на сою на 10% протягом останніх двох сесій.

Вересневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa Malaysia зросли на 5,1% до тримісячного максимуму в 3 985 ринггітів за тонну або 854 долари за тонну (+8,5% за дві сесії) відповідно до п’ятничного зростання цін на сою та соєву олію на біржі у Чикаго.

Навіть дані від компанії Intertek Testing Services, що показали зниження експорту пальмової олії з Малайзії на 6,9% у червні, не здолали стрибки спекуляцій.

На біржі у Чикаго ф’ючерси на липень показали наступні зростання:

  • Ціна на соєву олію зросла на 10% до 1 400 доларів за тонну (+9,7% за тиждень, +29% за місяць).
  • Ціна на сою зросла на 5,4% до 574 доларів за тонну (+2,8%, +15,7%).

Варто зазначити, що ціни на соєву олію зросли значно більше через те, що запаси сої в США станом на 1 червня були на 17% нижчими, ніж у минулому році. В результаті переробники почали імпортувати сою з Бразилії, щоб використовувати свою потужність та знизити виробничі витрати.

На товарній біржі в Даляні в Китаї контракти на соєву олію зросли на 6%, а на пальмову олію – на 4,9%.

Швидке зростання цін на сою та пальмову олію також підтримало ціни на соняшникову олію, які зросли на 1,7% до 895 доларів за тонну при доставці.

Переробники зменшили продаж соняшникової олії, очікуючи подальшого зростання цін на рослинні олії. Однак значний обсяг постачання рапсової та соняшникової олії в ЄС не дозволяє значно збільшити попит від європейських покупців, тоді як блокування портів Чорного моря перешкоджає поставкам української соняшникової олії в Індію та Китай.

Our credo

Quality without compromise

© 2022 Nature™ all rights reserved